11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАИЗБОРЗА НАС

Centar.mk како општествено одговорен медиум веќе неколку дена воведе рубрика за пандемијата од коронавирус, каде во реално време ќе се информирате за препораките, новостите и владините информации

Македонската новинска агенција Centar.mk како општествено одговорен информативен медиум уште од пред неколку дена воведе посебна рубрика за информирање на јавноста во реално време поврзана со коронавирусот.

Покрај актуелните новости, преносите во живо од прес конференциите на владините институции поврзани со актуелната криза со пандемијата од коронавирус, Centar.mk на читателите им обезбеди и детални мерки и препораки за заштита и превенција од коронавирус КОВИД-19 согласно Светската Здравствена Организација и Владата на Македонија, како и специјално едукативно видео на СЗО, кое соддржи информации за тоа како се пренесува коронавирусот и како да се заштитите од него.

 

ПОСЕБЕН ПРОСТОР ЗА ВЕСТИТЕ ВО ВРСКА СО КОРОНАВИРУСОТ И НА НАСЛОВНАТА СТРАНИЦА

Со цел читателите на Centar.mk да бидат точно, брзо и ефикасно информирани за најновите владини одлуки, новонастаната ситуација, а притоа да се заддржи присебноста во вакви тешки моменти кои се нешто ново за нашите генерации, на насловната страница отвори посебен простор за вестите поврзани и на насловната страница.

Ве повикуваме најновите вести околу коронавирусот, кои секогаш се проверени и темелени врз информации на официјалните власти во Македонија и Светот, да ги следите директно на Centar.mk и доколку сакате да ја заследите нашата фан страница на Фејсбук, каде што ќе ги добивате точните и брзи вести во реално време.

Спонзорирано:

Можеби ќе ве интересира

Нови 75 позитивни на коронавирус, пријавени се 2 починати лица

M T

Објавени нови истражувања за потеклото на коронавирусот

M T

Бајден се уште закрепнува од коронавирусот, вели дека се чувствува добро

M T

СЗО: Oчекуваме висока бројка на заразени со коронавирус во текот на летото во Европа

M T

По коронавирусот, цревна болест се појавила во Северна Кореја

M T

ФДА: Вакцината против коронавирус безбедна за деца од шест месеци

M T