Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Расте бројот на заразени од коронавирус во Македонија: Двајца нови позитивни на опасниот вирус

Министерот за здравство Венко Филипче на прес конференцијата која што се оддржа во Владата, соопшти дека има двајца новозаразени од коронавирус, со што бројката се искачи на 9.

Се работи за две лица кои се од Дебар и биле комшии со брачната двојка која беше заразена. Да потсетиме дека од 9-те заразени, 7 лица се од Дебар.

Прес конференцијата проследете ја во продолжение:

https://center.mk/blog/2020/03/11/vo-zhivo-venko-filipche-na-vonredna-pres-konferentsija-se-obraka-na-natsijata/.

.