Секогаш во средиштето на збиднувањата...

САД: Добил отказ во пиварница, се вратил со пиштол и убил петмина колеги

Поранешен вработен во пиварница на САД уби најмалку пет лица, а потоа се самоубил, јавуваат американските медиуми.

Шестмина загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот, при пукање во пиварницата „Молсон Корс“ во Милвоки, Висконсин, пренесуваат медиумите. Напаѓачот, според извештаите на локалните медиуми, бил застрелан.

Полицијата апелираше до граѓаните преку „Твитер“ да не приближуваат до областа околу фабриката.На местото на настанот биле повикани неколку екипи на брза помош, како и десетици полицајци и оклопни лица.

Како што дознава Еј-би-си од полициски извори, човекот бил отпуштен од работа во текот на денот и подоцна се вратил во пиварницата со пиштол./Makfax