Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Хрватска предмалку ја погоди силно невреме со оджд, град, грмотевици – метеоролозите најавуваат и снег

Хрватска попладнево беше погодена од силно невреме пропратено со дожд, град, грмотевици, а метеоролозите најавуваат дека во одредени делови ќе падне и снег.

Температурата во Хрватска е меѓу осум и 13 степени, на јадранот температурите одат до 18.

Во текот на попладнево се очекува дополнителен пад на температурите и поладно време.