Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Најнова вест: Жителите излегоа на улиците, силен земјотрес го стресе Косово

Силен земјотрес со јачина од 4.3 степени според рихтер попладнево е почуствуван во Косово, покажуваат првичните инфомрации.

Земјотресот се случил 52 километри северозападно од Приштина во 17 часот и 32 минути.

Нема информации за евентуални штети, но жителите од невообичаено силниот потрес излегле надвор од своите домови, поучени од разорниот земјотрес неодамна кој ја погоди Албанија, а во кој загинаа педесетина лица.