Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Магливо и облачно со температури до 14 степени

Времето денеска по котлините во поголем дел од денот ќе биде проследено со магла или значителна ниска облачност и тивко, а во останатите делови и особено на планините ќе преовладува сончево време.

Максималната температура во интервал од 6 до 14, а во местата со магла од 0 до 5 степени.

Во Скопје магливо и тивко со значителна ниска облачност. Максималната температура ќе достигне 5 степени./Makfax