Секогаш во средиштето на збиднувањата...

20 филмови што не треба да се пропуштат во 2020 година

Oд анархична сатира до блокбастер продолженија до враќање на некои од најголемите имиња во киносалите, следната година ќе има многу за љубителите на филмот, пишува Би-Би-Си и предлага 20 филмови што дефинитивно треба да бидат на листата за гледање во новата година.

А тие се: Jojo Rabit , 1917, Bombshell, The Lighthouse, Birds of Prey, Greed, Mulan, No Time to Die, Black Widow, Fast @ Furious 9, Wonder Woman 1984, Soul, Ghostbusters 2020, Top Gun: Maverick, Bill and Tad Face the Music, Death of the Nile, Everybody’s Talking about Jamie, Eternals, Dune, West Side Story./Makfax