Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Експлозија во Германија, повредени 25 лица

Најмалку 25 лица се повредени денеска во експлозија во Бланкенбург, источна Германија.

Локалната полиција соопшти дека експлозијата се случила во станбена област во 8.55 часот по локално време.

Причината и деталите за експлозијата се непознати, а евакуацијата е во тек.