Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Откриено како избил пожарот на Рузвелтова – Станот целосно изгорел

фото илустрација/Pixabay

Големиот пожар кој денеска избувна во стан на петтиот кај на Рузвелтова, спроти седиштето на СЈО, бил предизвикан додека семејството кео живеело во станот готвело.

Пожарот почнал во кујната, каде станарите готвеле јадење, а потоа ги зафатил и другите соби, а пожарникарите со пет возила успеале да спречат да се прошири огнот на другите станови, пренесе Макфакс.

Станот во кој избувнал пожарот е целосно изгорен.

За среќа, повредени лица нема.