Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ФОТО: Трагедија за црногорскиот фудбалер – од покојната сопруга се збогувал со многу тажна порака

Пред неколку дена регионот го потресе веста за трагедијата на црногорскиот фудбалер Илија Спасојевиќ чија сопруга Лелхај изненадно починала од инфекција на белите дробови.

Спасојевиќ, кој веќе со години игра фудбал и живее во Индонезија, за чија репрезентација настапува, пред четири дена смогнал сила јавно да се огласи по повод ужасната загуба.

View this post on Instagram

Day off… 🌤

A post shared by Ilija Spasojević (@spaso_87) on

Тој од својата убава и млада сопруга се збогувал со емотивна порака на Инстаграм, порачувајчи дека секогаш ќе ја сака.

„Моја прекрасна Бугис девојко…Ти благодарам за најубавото време во мојот живот, ти благодарам што ми беше најдобра сопруга и неверојатна мајка на нашите деца. Целта на мојот живот беше тебе да те направам среќна, а сега ти ветувам дека ќе те направам горда на нашите деца. Почивај во мир, јас ќе ги исполнам твоите соништа. Те сакам засекогаш“, напишал Илија во опис на фотографијата на саканата Лелхај.

View this post on Instagram

Ne volim da dijelim svoje emocije sa drugim ljudima niti da ih opterecujem istim, ali ti zasluzujes da napisem sve sto osjecam sada. A osjecam neizmjernu tugu sto si otisla, puna zivota i ljubavi prema mom kumu i kumicima. Osjecam bijes jer ako je postojao savrsen i skladan par onda ste to bili ti i moj kum, par koji dise kao jedno i zivi za osmjeh ovog drugog. Osjecam brigu jer mojim malim pilicima nece moci da se objasni zasto njihove mame vise nema. Mame koja nije imala dadilje, pomocnice… Mame koja je bdila nad njima, kuvala za njih, disala za njih. Postoje te neke sudbine sa kojim ne mogu i ne zelim da se pomirim. Ti si unijela radost i dala vise od zivota mom kumu-bratu. Dao bih svoj samo da im ne skidamo osmijeh sa lica. Tesko je. Obecavam ti da cu zauvjek biti uz njih, putuj mirno i cekaj nas. Ponovo cemo biti svi na okupu 🙏🏼 Hvala ti! Pocivaj u miru kumo moja voljena 🖤 Lelhy Spasojevic 🖤

A post shared by Danijel Alibabić (@danijel_alibabic) on