Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нов земјотрес на Балканот: Вечерва се стресе тлото на Црна Гора

Црна Гора ја стресе земјотрес.

Околу 21 часот и 14 минути земјотрес со јачина од 3. 5 степени според Рихтер ја погоди Црна Гора.

Епицентарот е 13 километри југоисточно од Подгорица на длабочина од 10 километри.

Во тренд…