Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нов прилично силен земјотрес во Албанија

Нов земјотрес во Албанија. Според податоците, околу 22 часот во Албанија е регистриран потрес од 4,2 степени по Рихтер.

Епицентарот на потресот е на 39 километри северозападно од Тирана на длабочина од 10 километри.

Потресот е почувствуван и во земјава но со послаб интензитет.