Секогаш во средиштето на збиднувањата...

На Крим уапсена Русинка поради издавање воени тајни на Украина

Русинка е уапсена на полуостровот Крим поради сомнение за наводен обид да обезбеди руски воени тајни во корист на Украина.

На товар ѝ се става и кривично дело издавање на државата.

Осомничената е уапсена во кримскиот град Севастопол. Русија го анектира Крим од Украина во 2014 година./Makfax