Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во републичка акција, за една вечер казнети 203 возачи под дејство на алкохол

За откривање на возачи под дејство на алкохол, полициските сектори од цела држава, спровеле акција која траела синоќа од 22 часот до 4 часот утрово, при што казнети биле вкупно 203 возачи.

Како што информираат од МВР, во акцијата учествувале Одделенијата за безбедност на патниот сообраќај во сите сектори за внатрешни работи и Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата.

Покрај 203 лица кои возеле под дејство на алкохол, откриени се и 213 останати прекршоци за кои се издадени соодветни санкции./Makfax