Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Сончево со температура до 21 степен

Објавено пред 1 час – 15 ноември, 2019Од Макфакс

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од 16 до 21 степен.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 18 степени.