Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Деветнасетгодишна девојка со автомобил удрила во пешак кај Липково

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.

Несреќата се случила на регионалниот пат Липково – Куманово, пришто со тешки телесни повреди се здобил пешакот.

Од МВР велат дека во возилото имало уште едно лице кое се здобило со полесни повреди.

И двајцата биле пренесени во болницата во Куманово за укажување на лекарска помош, а увид на местото извршила увидна екипа на СВР Куманово./Makfax