Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Рачна бомба пронајдена на брегот на Мавровското Езеро

Покрај брегот на Мавровското Езеро, помеѓу с. Леуново и с. Никифорово, кај местото наречено Црн Камен, вчера е пронајдена експлозивна направа.

Полициски службеници од СВР Тетово излегле на местото на настанот и констатирале дека станува збор за рачна бомба и била подигната за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот./Makfax

спонзорирано: