Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Земјотрес го погоди Дубровник

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтер утрово го потресе Дубровник и околината, јавуваат хрватските медиуми.

Епицентарот на земјотресот, како што се наведува, бил на море на околу 38 километри западно од Дубровник.

Потресот бил регистриран околу 2:30 часот утрово. Нема извештаи за материјална штета.

Маркетинг