Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Маж се затворил во музеј во Франција и се заканува, во тек е полициска операција

Непознат маж се затворил во музеј во јужниот дел на Франција и се заканува на арапски јазик, соопшти полицијата.

Елитната француска единица спроведува операција во музејот Сен Рафаел во која е затворен мажот.

Француските медиуми јавуваат дека засега не е јасно дали мажот е вооружан./Makfax