Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Видео) Хелен Хант доживеа сообраќајна несреќа, итно пренесена во болница

Американската актерка Хелен Хант (56) била пренесена во болница по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес.

Според странските медиуми, актерката во моментот на несреќата била сама во автомобилот, а на снимките од надзорните камери се гледа како автомобил удира во џипот во кој била актерката. Поточно, таа била на задното седиште, а џипот се превртел од силината на ударот.

Актерката веднаш била пренесена во болница и се пожалила на болки.

Таа била свесна и во стабилна состојба во моментот кога ја пренесувале со амбулантно возило. Здравствената состојба на возачот на џипот во кој била актерката не е позната, ниту на возачот на возилото што удрило во џипот./Makfax