Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Позната поп-ѕвезда од Јужна Кореја пронајдена мртва во својот дом

Познатата поп-ѕвезда Сали (25) е пронајдена мртва во нејзиниот дом во близина на Сеул.

Пејачката не одговорила на повиците на менаџерот, а кога отишол кај неа ја нашол мртва како лежи на подот.

Сали, чие вистинско име е Чон Џин-Ри, ја прекинала својата пејачка кариера во 2014 година по жестоките критики, навреди и вознемирувања испратени до неа преку интернет.

Таа исто така била истакната актерка. Со шоу-бизнис почнала да се занимава уште на 11-годишна возраст кога глумела во познатата корејска серија „Баладата на Сеодонг“.

Сепак, најголемата слава ја оствари кога стана членка на корејската и светската сензација „f(х)“, со колегите Викторија, Амбер, Луна и Кристал.

Точната причина за нејзината смрт за сега не е позната./Makfax