Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Убиена пејачка пред кафеана во Сараево

Утрово во Сараево се случи убиство пред кафеана, пренесуваат медиумите во регионот.

Како што дознава „Аваз“, жртва е 25-годишна пејачка позната како Елма Милано. Изворот вели дека во кафеаната била организирана забава со жива музика, а девојката била убиена пред објектот со огнено оружје.

Според засега непотврдени информации, наводно убиецот е нејзиното момче.

Полицијата приведе поголем број лица со цел расветлување на случајот./Makfax

error: Соддржината е заштитена.