Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Турскиот министер за одбрана: Продолжуваме со подготовките за упад во Сирија

Турскиот министер за одбрана, Хулуси Акар, изјави дека продолжуваат подготовките за очекуваниот упад во Сирија.

„Нашите напори во врска со офанзивата продолжуваат како и подготовките“, рече Акар за агенциите.

Турските сили се подготвуваат по повлекувањето на американската војска да влезат во северна Сирија./Makfax