Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пронајдена сомнителна торба пред српската амбасада во Атина, персоналoт eвакуиран

Торба со сомнителна содржина е забележана пред српската амбасада во Атина.

Персоналот на амбасадата е евакуиран од покривот на зградата, а пожарникарите излегле на местото на настанот, според грчкиот весник „Катимерини“.

Очевидци тврдат дека е блокиран дел од улицата Василисис Софијас, каде што се наоѓа амбасадата./Makfax