Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пијани возеле тротинети, одземени возачките дозволи на стотици лица

Стотици корисници на електрични тротинети останаа без возачки дозволи за време на фестивалот за пивото во Минхен, „Октоберфест“, бидејќи возеле пијани.

Германската полиција наведе дека 414 лица биле фатени како возеле е-тротинети во пијана состојба, од кои 254 лица останале без возачка дозвола.

Во Германија, е-тротинетите се категоризираат како „моторизирани возила“./Makfax

Loading…


Во тренд…