Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Готови за 10 минути: Уштипци со јогурт, тиквици и сирење

Брзи, вкусни, неодоливи – уштипци со јогурт, тиквици и сирење кои ќе ве освојат!

Состојки: 2 поголеми тиквици, 1/2 лажичка сол, 4 јајца, 280 гр свежо кравјо сирење, 1 лажица павлака, 1 лажица јогурт, 250 гр меко брашно, 1/2 прашок за печиво, масло за пржење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Душкина кујна“:

Loading…


Во тренд…