Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Полицијата употреби солзавец во трговскиот центар во Хонгконг

Хонгконгшката полиција употреби солзавец во градот Ша Тин за да ги растера демонстрантите кои упаднаа во локалниот трговски центар.

Претходно, демонстрантите ја демолираа најблиската железничка станица која е затворена.

Полицијата во Хонгконг утрово зазеде позиции на главната железничка станица на патот кон аеродрдомот, за да ги спречи антивладините демонстранти повторно да го загрозат воздушниот сообраќај, по насилните немири на улиците минатата ноќ.

error: Соддржината е заштитена.