Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Maж со автомобил влета во џамија во Франција, нема повредени

Маж синоќа со намера со својот автомобил удри во влезот на голема џамија во Колмар во Франција, но не е повреден никој освен возачот, соопшти локалната полиција.

Повредениот маж бил уапсен на лице место, по што бил пренесен во болница, пренесе „Фигаро“.

Засега нема информации за идентитетот на мажот и детали за упадот во џамијата, додава парискиот весник на својот интернет сајт.

error: Соддржината е заштитена.