Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Бугарски планинар загина на Олимп

Бугарски планинар загина на планината Олимп во централна Грција, соопшти грчката спасувачка служба.

Телото на бугарскиот планинар вчера го пронашле грчките спасувачи.

error: Соддржината е заштитена.