Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Гром уби 13 момчиња во камп

Групата момчиња подигнале камп од колиби во мочуриштето на островот Акус во државата Џонглеи.

Молњата удрила во една од колибите, каде спиеле 18 млади луѓе, при што само петмина успеале да избегаат.

13 момчиња загинаа во ударot на гром во Јужен Судан.

Тие биле дел од групата од 50 млади луѓе кои спиеле во колиби од трева, подготвувајќи се за традиционален ритуал во борење.

error: Соддржината е заштитена.