Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Хезболах повторно се заканува

Лидерот на либански Хезболах, Хасан Насралах, изјави денеска дека нема црвена линија во одбраната на Либан од израелската агресија, само еден ден откако шиитската милитантна група објави дека урнала уште еден израелски дрон.

Насралах истакна дека Либан и либанскиот народ го задржуваат правото да ја бранат земјата од нападите на Израел, пренесува „Ројтерс“.

Хезболах претходно објави дека соборил уште еден беспилотен авион во најновиот судир меѓу таа милитантна група поддржана од Иран, и Израел.