Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силно невреме ги зафати Словенија и Хрватска

Силно невреме ги погоди денеска Словенија и Хрватска.

Откако бурата ја зафати Словенија каде што силниот ветер корнеше покриви, студениот бран стигна и во Хрватска, пишува „Јутарњи лист“.

Како што јави „Истрамет“ за само два часа во Истра биле забележани над 20.000 грмотевици.

Силен дожд го погоди и подрачјето на Горски Котор.

Во тренд…