Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прилепчанец падна од мотор и заврши во болница со тешки повреди

Вчера напладне, на регионалниот пат Прилеп – Крушево, 46-годишен прилепчанец, со иницијали Е. Р., управувајќи мотоцикл, изгуби контрола и падна на коловозот.

Како што соопшти МВР, во незгодата мотоциклистот добил тешки телесни повреди по што бил пренесен во Градската болница Прилеп за укажување лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

error: Соддржината е заштитена.