Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Шестмина повредени во пукање на улична забава во Чикаго

Шест лица се повредени во пукањето што се случило за време на улична забава во Чикаго.

Полицијата соопшти дека најмалку едно лице е осомничено за пукање од огнено оружје кон посетителите, јавува Си-ен-ен.

„Имаше расправија помеѓу неколку лица, тогаш едно лице веројатно почнало да пука од автомобилот“, рече полициската службеничка Мишел Танехил.

Шестмина од повредените, пет жени и еден маж, биле однесени во локалната болница и не се во опасност.

Loading…