8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Еве кај кого е пронајден вториот телефон на Катица Јанева

Првиот човек на СЈО, Катица Јанева не го изгубила телефонот во Белград, туку го подарила на друго лица.

Телефонот бил лоциран преку уникатниот ИМЕИ, а бил пронајден кај познаник на Јанева, а не како што таа тврдеше дека го изгубила во Белград.

И овој телефон веданш е пратен на вештачење.

Јанева сѐ уште не е осомничена во истрагата за „Рекет“, ситуација која може да се смени во зависност од доказите кои ќе произлезат од телефонот. Осомничени за случајот се Боки 13-ка и Зоки Кичеец, кои се сомничат дека зеле рекет од 1,5 милиони евра од страна на Орце Камчев, познат скопски бизнисмен кој беше пак осомничен во случајот Империја.