Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Направете сами: Здрав чипс кој не дебелее (видео)

Ако сте љубител на грицки, а знаете колку можат да бидат погубни за вашата килажа, ви претставуваме чипс кој не дебелее!

Се` што ви е потребно е компир, микробранова, сол, бибер и малку маслиново масло. Добро измиен компир исечкајте го на што потенки парчиња. Така подготвен посолете и ставете бибер по желба и ставете го на чинија која не пука во микробранова, па додадете малку маслиново масло. Потоа ставете ја чинијата со компири во микробранова печка и печете три до четири минути.

Погледнете го видеото за постпката да ви стане појасна:

http://www.youtube.com/watch?v=NHjhgCX2MfY

Loading…


Во тренд…