Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силен земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди западниот од Грција.

Според првичните податоци- нема повредени лица, ниту поголеми штети.

Земјотресот се почувствувал во 18.08 часот, на 30 километри западно од градот Агринио, на длабочина од 28 километри.

Loading…


Во тренд…