Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се судрија патнички и товарен воз во Пакистан, загинаа 10 лица

Пакистанските власти соопштија дека патнички воз удрил во товарен во градот Рахим Јар Кан, најголемиот во провинцијата Пенџаб, при што 10 лица загинаа, а 64 беа повредени.

АП пренесува дека во локалните болници во кои биле транспортирани повредените е воведена вонредна состојба.

Товарниот воз стоел на станицата во градот кога го удрил патнички воз кој се движел со голема брзина.

Во тренд…