Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се судрија два воени авиони во Доха

Два воени авиони се судрија за време на тренажниот лет, а пилотите ја преживеаја несреќа, соопштени Министерството за одбрана на Катар.

Во соопштението не е наведено за кои авиони станува збор, а се истакнува дека пилотите успешно се катапултирале. Во Катарсе наоѓа големата воздухопловна база Ал Удеид во која се наоѓа американската Централна команда, од каде не го коментираа инцидентот.

Во тренд…