19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Летна Шема Мозаик Во тренд...

Направете совршено летно освежување за само 5 минути (видео)

Летото доаѓа, а температурите стануваат се повисоки. Луѓето постојано се во потрага по освежување.

Оваа девојка од популарниот Јутјуб канал “Handimania” ќе ви покаже како за 5 минути да направите совршен десерт.

Се` што ви е потребно е сок, две пластични кесиња, сол, лед и вода.