Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Брутална заседа на Цетиње – се слушале рафали, убиен Богдан Милиќ, две лица се ранети

Богдан Милиќ од Цетиње е убиен, додека најмалку 2 лица се ранети во пукање кое се случило вчера во 17:10 часот на Цетиње.

На него, додека седел во кафуле, било пукано од автомобил.

Милиќ претходно оваа година бил ослободен од обвинението дека им помогнал на извршувачите на убиството на Немања Медина од Петровац, на 8. јули 2016 година.

error: Соддржината е заштитена.