Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Брзо ќофте со компир (видео)

Послужете со салата…

Состојки:

  • 700 гр компири
  • мелена пиперка
  • мајчина душица
  • сув зачин
  • рузмарин
  • сусам
  • лута пиперка
  • мелен бибер

Начин на подготовка:

Од месото направете ќофтиња.

Компирите исечете ги на кругови и додајте зачини. Намастете плех со масло и наредете ги компирите и ќофтињата.

Ставете во рерна на 200 степени околу 50 минути.

Добар апетит!

https://www.youtube.com/watch?v=CCdF5DsDQ3Y

спонзорирано: