Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Американец падна од тврдината во Дубровник, во животна опасност е

Американски државјанин денеска околу 16 часот падна од тврдината во Дубровник, јави liberoportal.hr.

Веднаш се повикани итна помош, полицијата и пожарникарите. Како што јавуваат медиумите, туристот го преживеал падот, но е пренесен во болница, каде што лекарите се борат за неговиот живот.

error: Соддржината е заштитена.