Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Возилата се смачкани, има повеќе повредени – страотна сообраќајка вечерва во Скопје

фото Centar.mk/илустрација

Страотна сообраќајка вечерва во скопски Ченто, на автопатот на самиот влез за главниот град каде се судрија три возила нешто пред полноќ.

Според првичните информации има повеќе повредени.

Повредените се пренесуваа со возила на Брза помош, а полицијата е на лице место.

Засега нема официјална потврда за точната бројка на повредените и нивната состојба.

loading…