Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Лимон колач со јогурт и суво грозје: Вкус кој освојува!

Вкусен и мек колач за кој се бара парче повеќе…

Состојки:

4 јајца
100 гр шеќер
1 чаша од 200 гр брашно
1 чаша гриз
кора од лимон
150 гр суво грозје
100 мл масло
200 мл јогурт
1/2 прашок за печиво
ванилин шеќер
шеќер во прав
Начин на подготовка:

Разматете јајца со шеќер, додајте ги наброените состојки, па испечете бисквит на 200 степени 35 минути.

Печениот колач посипете го со шеќер во прав.

Сечете кога ќе се излади.

https://www.youtube.com/watch?v=xy8P2knZRcI

Loading…


Во тренд…