Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Браза подготовка, без печење: Чизкејк со бело чоколадо и малини (видео)

Ова ќе биде еден од највкусните чизкејк десерти кои некогаш сте ги пробале.

Облиците од срца на врвот го прават идеален за заљубени, но совршен е и за било кој друг гостин, како и за домашните.

Бидејќи се користи бело чоколадо, не само што има неверојатен вкус, туку и нема потреба за желатин.

Овој колач е едноставен и брз за подготовка и може да се направи со свежи или замрзнати малини.

Може да се користи чоколаден кекс за кора, но и било кој друг вид сладок кекс.

Деталните инструкции погледнете ги во видеото во прилог:

https://www.youtube.com/watch?v=pSC4DTjcqyA

Loading…


Во тренд…