Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Веста која сите ја чекавме: По невремето, драстичен пораст на температурите и сонце

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец.

Прогноза за 17.03.2019
Минимална температура: -2°C до 5°C
Максимална температура: 17°С до 25°C
Сончево и топло време со слаб до умерен ветер од западен правец.

Прогноза за 18.03.2019
Минимална температура: -1°C до 6°C
Максимална температура: 17°C до 24°C
Претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен ветер.

Прогноза за 19.03.2019
Минимална температура: 1°C до 7°C
Максимална температура: 15°C до 23°C
Сончево со умерена облачност.