Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тежок инцидент во кафе бар во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривичнa пријавa против Н.Р. (47), Б.Р.(21) и Г.С.(37), сите од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“.

Имено на 13.03.2019 година околу 01,30 часот во Скопје во угостителски објект во трговски центар откако З.В. сопственикот на објектот, ја исклучил музиката, второ и третопријавениот, почнале да ги кршат чашите и шишињата од масата, по што физички го нападнале истиот. Потоа во нападот се приклучил и првопријавениот, при што на З.В. му нанеле тешки телесни повреди.