Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Инцидент во средно училиште – неколкумина итно префрлено во градска

На 14.03.2019 година во 15,15 часот во СВР-Скопје, било пријавено дека на булеварот “Трета Македонска бригада“ во средно училиште за време на големиот одмор, Ф. А., А.М.и А.И., сите од село Копаница-скопско, заедно со уште две лица физички ги нападнале М.И (19) и Б.М. (18), двајцата од село Батинци. На М.И. и Б.М. им е укажана лекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.