Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Генерал Стојанче Ангелов со порака по драконските казни за обвинетите од крвавиот четврток

Стојанче Ангелов, коментирајки ги денешните пресуди за настаните од 27 април на неговиот Твитер профил напиша:

“Строги но праведни затворски казни за организаторите и извршителите на пеколниот план и насилства од крвавиот 27 април. Игор Дурловски кој наивно наседна на овој план доби ослободителна пресуда. Груевски го следел објавувањето на пресудата од луксузен хотел во Будимпешта.” – напиша на Твитер.